Początki firmy sięgają połowy lat siedemdziesiątych, kiedy to jako rodzinny zakład rzemieślniczy zajmowaliśmy się wyrobem i montażem stolarki otworowej. W roku 1982 już jako Zakład Stolarski Henryk Cichoń uzupełniliśmy ofertę o produkcję boazerii, by od 1989 roku stać się znaczącym wytwórcą tarcicy liściastej i iglastej oraz parkietów i cokołów.


          W strukturze produkcji 80% materiału przetwarzanego stanowi dąb, pozostałe to brzoza, buk i sosna. Produkcja głównie przeznaczona jest na eksport, w postaci półfabrykatów meblowych, fryz podłogowych oraz parkietów. W 2002 wprowadziliśmy do oferty produkcję i wykonawstwo sprężystych podłóg sportowych przeznaczonych do hal i sal gimnastycznych. Dążeniem firmy jest jak najlepsza obsługa naszych klientów oraz utrzymywanie najwyższej jakości oferowanych wyrobów. Podczas produkcji szczególną uwagę kładziemy na właściwą selekcję obrabianego drewna oraz pełne wykorzystanie surowca.


          Zakład zatrudnia obecnie ponad 20 osób i jest ciągle rozbudowywany. W 2004 roku wybudowaliśmy halę produkcyjną o powierzchni 500 m 2 oraz komorę suszarniczą o pojemności 90 m 3 .